Johan Barendrecht van Atelier Fermate heeft voor de actie Arie loopt voor Luc een creatieve creatie gemaakt op de vraag maak een libel. Het materiaal van het kunstwerk is uiteindelijk keramiek en beelden in de tekening aan de buitenzijde het kwetsbare raster van de vleugels uit van de libel. Maar hoe komt zo’n kunstwerk van keramiek tot stand? Allereerst begint hij om de klei om een mal te plaatsen en deze al dan niet van een paar openingen te voorzien. Hierna moet de klei drogen en hard worden voordat het de eerste keer de oven van circa 1000 graden in gaat om tot breekbaar “steen” te worden. Nadat het in de oven geweest is en afgekoeld wordt het volledig glad gepolijst en gaat het na opnieuw droging en voorzien van RAKU-glazuur de oven in. Na 10 minuten op opnieuw 1000 graden worden ze uit de oven gehaald. De temperatuurschok zorg voorbarsten (craquelé) in het glazuur. Daarna gaan ze vrijwel direct in open vuur waarin houtkrullen gestookt worden Na afsluiting door een deksel gaat het vuur uit en ontstaat rook. Deze trekt in de barsten in het glazuur en geeft de zwarte “adering”. Tenslotte worden ze nog heet in koud water gedompeld waardoor het glazuur er af barst en de strepen op de klei overblijven. Het eindresultaat mag er zijn: 16 stuks unieke lichtjes van Keramiek. Er zijn twee varianten welke met een kaarsje erachter een verschillen effect geven: met en zonder gaatjes. Bij aankoop van een lichtje ontvang je ook een waxinelichthouder zodat je direct een leuke sfeer kunt maken. Het geheel zit in een fraai tasje om misschien aan iemand cadeau te doen. Vind je het leuk om dit zelf ook eens iets met keramiek te doen? Ga dan naar een workshop in het Atelier van Johan. Meer informatie: www.atelierfermate.art Net als de gelaserde libellen worden ook deze lichtjes van keramiek (in tegenstelling tot de andere veilingstukken) verkocht voor een vast bedrag, te weten: € 15,00. (uiteraard meer mag ook!) Op is op!! Omdat ze allemaal verschillend en dus uniek zijn hebben ze een nummer gekregen. Er zijn er met en zonder gaatjes! Afmetingen ongeveer 15 cm hoog en 10 cm breed. Geeft bij je reactie aan welk nummer je wilt hebben, je krijgt dan van mij een reactie of deze nog beschikbaar is. Maak daarna pas het bedrag over op geef.nl Wie het eerst komt…….. Bedrag per stuk € 15,00 (laat via een reactie rechts boven in dit bericht weten welk keramisch lichtje jij wilt)
13 Reacties
Arie en Anna
Wij willen graag nummer 11, voor 20 euro.
Antwoord
Arie
Arie en Anna, nummer 11 is voor jullie gereserveerd. Via geef.nl kan het bedrag worden overgemaakt. Dank jullie wel (:
Antwoord
Ron
Nummer 8 graag Arie €25
Antwoord
Arie
Ron nummer 8 is voor je gereserveerd. Via geef.nl kan het bedrag worden overgemaakt. Dank je wel Ron!
Antwoord
Arthur en Cynthia
No. 10 graag Arie
Antwoord
Arie
Arthur en Cynthia nr 10 is voor jullie gereserveerd. jJe kunt het bedrag via geef.nl overmaken. Bedankt!!
Antwoord
Arie & Gerda
Graag nummer 3
Antwoord
Janine Schroots
Ik ga voor nummer 5 en 13. Zag dat je ze al apart voor mij hebt gehouden :)
Antwoord
Arie
Klopt Janine, staan gereed, zorg dat je ze krijgt. Dank je!!
Antwoord
Jany van Bloois
ik wil graag nummer 12
Antwoord
Matthijs
Nummer 7 en 9
Antwoord
Petra
Hoi Arie,
Antwoord
Arie
Hoi Petra, nummer zes staat gereserveerd. Betalen kan via de button “betaal via geef.nl” Laat een antwoord achter. |
September 2019
Categorieën |