Ik had Shanna eerder al aan het werk gezien met lassen voor onze voetbalvereniging; aluminium doeltjes repareren. Dus ik wist van haar kwaliteiten. Ze reageerde meteen enthousiast op mijn vraag om een libel te maken. En hij is werkelijk prachtig geworden, een kunstenares met de laselektrode! Mooi is om van haar te horen hoe leuk ze het is gaan vinden om te onderzoeken hoe een libel er nu eigenlijk uitziet, want je moet ergens beginnen. Met goedvinden van haar baas Senior Aerospace Bosman BV maakte ze dit schitterende exemplaar voor de kunstveiling van stukjes roestvrijstaal die normaal in de oud ijzer bak zouden zijn beland. In het dagelijks leven is Shanna bankwerker/lasser van alle soorten metalen zoals aluminium, ijzer en roestvrijstaal. En het resultaat mag er zijn. De libel die Shanna gemaakt heeft kan zowel aan de muur hangen of op de bijgeleverde poot in de tuin staan. Afmetingen: spanwijdte van de vleugels circa 70 cm en lengte van het lijf circa 55 cm. Startbedrag: € 55,00 (plaats je bod via een reactie rechts boven in dit bericht)
2 Reacties
Het is overdreven om te zeggen dat een droom uitkomt, maar leuk vind ik het wel. Als hobby heb ik dan wel fotograferen en is ook wel een soort kunst maar een andere manier van iets maken. Tijdens mijn dagelijkse werkzaamheden als inspecteur kom ik op veel uiteenlopende plaatsen, soorten bedrijven en gebouwen. Kunstenaars hebben hun ateliers vaak in oudere zakelijk gezien minder economisch bruikbare gebouwen. En zo heb ik ook best veel “echte” kunstenaars ontmoet en mee gesproken. Ook meerdere musea geïnspecteerd. Daardoor ben ik kunst met hele andere ogen gaan bekijken, dingen hebben vaak een verhaal. Daar komt bij dat als ik niet in de elektrotechniek zou zijn terecht gekomen ik graag “iets” met hout zou hebben gedaan. Hoe mooi kan het dan zijn dat bij deze actie de puzzelstukjes mooi op z’n plek vallen. Met veel liefde en plezier heb ik gewerkt aan de houten libel (afmeting circa 40 x 35 cm) en ben er ook wel een beetje trots op. Wie weet ga ik nog wel vaker -net als vroeger toen ik jochie was- met hout knutselen. Startbedrag: € 17,50 (plaats je bod via een reactie rechts boven in dit bericht) Probeer eens met drie kunstschilders met elk een andere stijl een drieluik te maken…….nee geef ze de vrijheid zodat we gewoon drie hele verschillende schilderijen voor de kunstveiling hebben. De drie Huiskampjes doen dit al jaren samen, gezellig een avondje ontspannen schilderen, bijkletsen en snoepen. Eigenlijk nooit met een gerichte opdracht, gewoon waar je zin in hebt. De ene strand en zonsondergang de ander dieren of gewoon iets wat er dan opkomt. Deze keer was er wel een “opdracht”, meer een verzoek: schilder een libel. En de dames hebben er wat moois van gemaakt. De één kleurig met fantasie, de ander realistisch en eentje een mix hiervan. De schilderijen zijn per stuk te koop. Geef bij je bod aan A (Rieneke 30 x 30 cm), B (Marlies 30 x 30 cm) of C (Gerda 30 x 40 cm). Startbedrag per schilderij € 15,00 (plaats je bod via een reactie rechts boven in dit bericht) De foto van de libel is geprint op een transparante folie. De folie is tussen twee glasplaten geplaatst en vervolgens de oven in gegaan om te lamineren zodat het één geheel wordt. Dit geeft een 3D effect. De randen zijn gepolijst en de hoeken afgerond zodat het niet scherp is. Wanneer je het kunstwerk tegen het licht houdt komen de kleuren en de dauwdruppels schitterend naar voren. De afmetingen zijn 34,5 (h) x 47 (b) cm. Startbedrag: € 98,00 (plaats je bod via een reactie rechts boven in dit bericht) René van Kordelaar In het dagelijkse leven is René een ware glaskunstenaar werkzaam bij Glass For Glass in Oosterhout: www.glassforglass.nl Gek op speciale projecten waarbij allerlei soorten glas gelamineerd, gehard, gelaagd of gebogen moeten worden voor architectonische projecten. Maar ook dichter bij huis kun je werk van René tegenkomen: bijvoorbeeld het glas voor douchewanden of (kamer)deuren al dan niet met een motief. Het kunstwerk wat hij gemaakt heeft voor de veiling was een klein uitstapje en heeft hij met veel plezier en enthousiasme aan gewerkt. Kleurenfoto in Fine-art kwaliteit afgedrukt op forexplaat (kunststof) afmetingen 50 (h) x 60 (b) cm. De foto kan met behulp van het onzichtbare ophangsysteem en afstandhouders opgehangen worden aan de muur. Dit geeft een mooi “zwevend” effect. Startbedrag: € 35,00 (plaats je bod via een reactie rechts boven in dit bericht) Judith Borremans Judith reageerde spontaan op mijn vraag om één van haar kunstwerken beschikbaar te stellen; een prachtige foto van een zwarte heidelibel gemaakt tijdens een “macro” workshop op de heide. Iedere dag is ze buiten in de weer met het maken van mooie foto’s. Zelf of tijdens één van haar workshops die altijd te maken hebben met de natuur. Macrofotografie van vlinders, bloemen, paddenstoelen en libellen. Maar ook zeehonden of “gewoon” bos. Een eendaagse workshop of meerdaagse workshop zowel in Nederland als daar buiten, alles is mogelijk. Judith Borremans Natuurfotografie is ook in het bezit van een sloep om in de vroege ochtend of avond in alle rust in de Biesbosch op zoek te gaan naar bevers, ijsvogels of reeën en te genieten van al het schoons onderweg. De camera mag eigenlijk niet ontbreken. Schitterend werk en alle informatie van Judith is te vinden op haar website: www.judithborremans.com Twee gehaakte libellen zusjes met in het lijfje een “geheim” opbergplekje. Lengte van kop tot staart is circa 30 cm. Startbedrag: € 7,50 per stuk (plaats je bod via een reactie rechts boven in dit bericht) Esther van Bodegraven Het eerste kunstwerk dat ik in ontvangst mocht nemen is afkomstig van een creatieve duizendpoot. De maakster van deze fraaie gehaakte libellen is Esther van Bodegraven. Esther is met haken een ware kunstenares, wat haar ogen zien, haken haar handen. De meest uiteenlopende dingen zijn al uit haar haakpennen gekomen, zoals: diverse soorten beesten, tasjes, eierhoedjes, kussens, sokjes voor baby’s, verzin het maar. Esther maakt puur voor liefhebberij, soms op speciaal verzoek, allerlei leuke dingen. Werk van Esther van Bodegraven is te vinden op Instagram en Pinterest onder haar eigen naam. Hier zie je ook nog diverse andere kunstzinnige dingen door Esther gemaakt. https://www.instagram.com/esther_van_bodegraven/ https://nl.pinterest.com/bodegravenkleef/ |
September 2019
Categorieën |