Op 14 september om 24:00 uur is de kunstveiling gesloten.
De kunstwerken hebben een totaalbedrag van € 580,00 opgebracht t.b.v. F.O.P. Stichting Nederland. Bieders en kunstenaars bedankt!
0 Reacties
Johan Barendrecht van Atelier Fermate heeft voor de actie Arie loopt voor Luc een creatieve creatie gemaakt op de vraag maak een libel. Het materiaal van het kunstwerk is uiteindelijk keramiek en beelden in de tekening aan de buitenzijde het kwetsbare raster van de vleugels uit van de libel. Maar hoe komt zo’n kunstwerk van keramiek tot stand? Allereerst begint hij om de klei om een mal te plaatsen en deze al dan niet van een paar openingen te voorzien. Hierna moet de klei drogen en hard worden voordat het de eerste keer de oven van circa 1000 graden in gaat om tot breekbaar “steen” te worden. Nadat het in de oven geweest is en afgekoeld wordt het volledig glad gepolijst en gaat het na opnieuw droging en voorzien van RAKU-glazuur de oven in. Na 10 minuten op opnieuw 1000 graden worden ze uit de oven gehaald. De temperatuurschok zorg voorbarsten (craquelé) in het glazuur. Daarna gaan ze vrijwel direct in open vuur waarin houtkrullen gestookt worden Na afsluiting door een deksel gaat het vuur uit en ontstaat rook. Deze trekt in de barsten in het glazuur en geeft de zwarte “adering”. Tenslotte worden ze nog heet in koud water gedompeld waardoor het glazuur er af barst en de strepen op de klei overblijven. Het eindresultaat mag er zijn: 16 stuks unieke lichtjes van Keramiek. Er zijn twee varianten welke met een kaarsje erachter een verschillen effect geven: met en zonder gaatjes. Bij aankoop van een lichtje ontvang je ook een waxinelichthouder zodat je direct een leuke sfeer kunt maken. Het geheel zit in een fraai tasje om misschien aan iemand cadeau te doen. Vind je het leuk om dit zelf ook eens iets met keramiek te doen? Ga dan naar een workshop in het Atelier van Johan. Meer informatie: www.atelierfermate.art Net als de gelaserde libellen worden ook deze lichtjes van keramiek (in tegenstelling tot de andere veilingstukken) verkocht voor een vast bedrag, te weten: € 15,00. (uiteraard meer mag ook!) Op is op!! Omdat ze allemaal verschillend en dus uniek zijn hebben ze een nummer gekregen. Er zijn er met en zonder gaatjes! Afmetingen ongeveer 15 cm hoog en 10 cm breed. Geeft bij je reactie aan welk nummer je wilt hebben, je krijgt dan van mij een reactie of deze nog beschikbaar is. Maak daarna pas het bedrag over op geef.nl Wie het eerst komt…….. Bedrag per stuk € 15,00 (laat via een reactie rechts boven in dit bericht weten welk keramisch lichtje jij wilt) VERKOCHT -- VERKOCHT -- VERKOCHT -- VERKOCHTDeze vier stuks gelaserde libellen zijn verkocht. Kijk voor de andere kunstwerken onder dit bericht. Dat de actie Arie loopt voor Luc een steeds groter bereik krijgt blijkt wel uit de volgende spontane donatie van vier stuks houten libellen welke gemaakt zijn met behulp van een laser. Eric van Est van Wood Sensation is de maker van deze uiterst fijn gedetailleerde libellen. (grootte circa 10 cm). Deze libellen verkoop ik voor een vast bedrag te weten: € 5,00 per stuk, meer geven mag altijd en op is op!! Omdat ze verschillend en dus uniek zijn hebben ze een nummer gekregen. Geeft bij je reactie aan welk(e) nummer(s) je wilt hebben, je krijgt dan van mij een reactie of deze nog beschikbaar is/zijn. Maak daarna pas het bedrag over op geef.nl Wie het eerst komt….. Bedrag per stuk € 5,00 (laat via een reactie rechts boven in dit bericht weten welk libel jij wilt) Zeer verheugd was ik toen Angeline ja zei op mijn vraag om een libel van vilt te maken! Deze veelzijdige vrouw begeeft zich eigenlijk in twee werelden. Als zelfstandig kinderfysiotherapeut in Kinderpraktijk Hillegersberg en in haar eigen atelier als kunstenares Angel-line Viltcreaties Uiteraard doet ze meer dan dit want ook geniet ze van haar kleinkinderen en reizen. Vilten is een hele oude techniek waarbij van losse plukken wol in combinatie met water, zeep en wrijving een stevig textiel ontstaat. Angeline maakt onder andere graag dieren, bloemen, tassen, hoeden en kussens. Een workshop bij haar volgen om een eigen (kunst)werk te maken of in groepsverband iets maken behoort allemaal tot de mogelijkheden. Voor mij maakte ze deze prachtige driedimensionale libel met schitterende kleuren. Afmetingen: spanwijdte van de vleugels circa 55 cm en lengte van het lijf circa 60 cm Startbedrag: € 80,00 (plaats je bod via een reactie rechts boven in dit bericht) Op vakantie tot rust komen in het bos, een libel zien vliegen, schetsboek en potloden pakken en heerlijk buiten tekenen. Het resultaat is een fraaie zwart-wit tekening van een libel geworden. Inclusief lijst (afmetingen circa: h x b = 33 x 43 cm) Startbedrag: € 12,50 (plaats je bod via een reactie rechts boven in dit bericht) Libel metaal - € 75,00
Libel glas - € 150,00 Libel hout - € 0,00 Libel schilderij A - € 0,00 Libel schilderij B - € 0,00 Libel schilderij C - € 0,00 Libel foto - € 35,00 Libellen gehaakt - € 15,00 Totaal geboden - € 275,00 Let op: een bod kan in de tussentijd gewijzigd zijn!! Kijk voor het actuele bod bij reactie(s) van het betreffende kunstwerk. Ik had Shanna eerder al aan het werk gezien met lassen voor onze voetbalvereniging; aluminium doeltjes repareren. Dus ik wist van haar kwaliteiten. Ze reageerde meteen enthousiast op mijn vraag om een libel te maken. En hij is werkelijk prachtig geworden, een kunstenares met de laselektrode! Mooi is om van haar te horen hoe leuk ze het is gaan vinden om te onderzoeken hoe een libel er nu eigenlijk uitziet, want je moet ergens beginnen. Met goedvinden van haar baas Senior Aerospace Bosman BV maakte ze dit schitterende exemplaar voor de kunstveiling van stukjes roestvrijstaal die normaal in de oud ijzer bak zouden zijn beland. In het dagelijks leven is Shanna bankwerker/lasser van alle soorten metalen zoals aluminium, ijzer en roestvrijstaal. En het resultaat mag er zijn. De libel die Shanna gemaakt heeft kan zowel aan de muur hangen of op de bijgeleverde poot in de tuin staan. Afmetingen: spanwijdte van de vleugels circa 70 cm en lengte van het lijf circa 55 cm. Startbedrag: € 55,00 (plaats je bod via een reactie rechts boven in dit bericht) Het is overdreven om te zeggen dat een droom uitkomt, maar leuk vind ik het wel. Als hobby heb ik dan wel fotograferen en is ook wel een soort kunst maar een andere manier van iets maken. Tijdens mijn dagelijkse werkzaamheden als inspecteur kom ik op veel uiteenlopende plaatsen, soorten bedrijven en gebouwen. Kunstenaars hebben hun ateliers vaak in oudere zakelijk gezien minder economisch bruikbare gebouwen. En zo heb ik ook best veel “echte” kunstenaars ontmoet en mee gesproken. Ook meerdere musea geïnspecteerd. Daardoor ben ik kunst met hele andere ogen gaan bekijken, dingen hebben vaak een verhaal. Daar komt bij dat als ik niet in de elektrotechniek zou zijn terecht gekomen ik graag “iets” met hout zou hebben gedaan. Hoe mooi kan het dan zijn dat bij deze actie de puzzelstukjes mooi op z’n plek vallen. Met veel liefde en plezier heb ik gewerkt aan de houten libel (afmeting circa 40 x 35 cm) en ben er ook wel een beetje trots op. Wie weet ga ik nog wel vaker -net als vroeger toen ik jochie was- met hout knutselen. Startbedrag: € 17,50 (plaats je bod via een reactie rechts boven in dit bericht) Probeer eens met drie kunstschilders met elk een andere stijl een drieluik te maken…….nee geef ze de vrijheid zodat we gewoon drie hele verschillende schilderijen voor de kunstveiling hebben. De drie Huiskampjes doen dit al jaren samen, gezellig een avondje ontspannen schilderen, bijkletsen en snoepen. Eigenlijk nooit met een gerichte opdracht, gewoon waar je zin in hebt. De ene strand en zonsondergang de ander dieren of gewoon iets wat er dan opkomt. Deze keer was er wel een “opdracht”, meer een verzoek: schilder een libel. En de dames hebben er wat moois van gemaakt. De één kleurig met fantasie, de ander realistisch en eentje een mix hiervan. De schilderijen zijn per stuk te koop. Geef bij je bod aan A (Rieneke 30 x 30 cm), B (Marlies 30 x 30 cm) of C (Gerda 30 x 40 cm). Startbedrag per schilderij € 15,00 (plaats je bod via een reactie rechts boven in dit bericht) De foto van de libel is geprint op een transparante folie. De folie is tussen twee glasplaten geplaatst en vervolgens de oven in gegaan om te lamineren zodat het één geheel wordt. Dit geeft een 3D effect. De randen zijn gepolijst en de hoeken afgerond zodat het niet scherp is. Wanneer je het kunstwerk tegen het licht houdt komen de kleuren en de dauwdruppels schitterend naar voren. De afmetingen zijn 34,5 (h) x 47 (b) cm. Startbedrag: € 98,00 (plaats je bod via een reactie rechts boven in dit bericht) René van Kordelaar In het dagelijkse leven is René een ware glaskunstenaar werkzaam bij Glass For Glass in Oosterhout: www.glassforglass.nl Gek op speciale projecten waarbij allerlei soorten glas gelamineerd, gehard, gelaagd of gebogen moeten worden voor architectonische projecten. Maar ook dichter bij huis kun je werk van René tegenkomen: bijvoorbeeld het glas voor douchewanden of (kamer)deuren al dan niet met een motief. Het kunstwerk wat hij gemaakt heeft voor de veiling was een klein uitstapje en heeft hij met veel plezier en enthousiasme aan gewerkt. |
September 2019
Categorieën |